Deštné v Orlických horách 

DEŠTNÉ v Orlických horách je známé především jako středisko zimních sportů. Sjezdovým lyžařům nabízí na jeden skipas 6 sjezdový tratí, které jsou všech různých obtížností.

O dostatečnou sněhovou pokrývku se stará výkonný zasněžovací systém.. Ve dvou vzájemně propojených areálech naleznete celkem 7 lyžařských vleků a sedačkovou lanovou dráhu. Ideální podmínky pro rodiny s dětmi nabízí menší areál Marta II. Auto zde zdarma zaparkujete přímo pod svahem. Sjezdovku lemuje dětská zábavná dráha se sněhovými boulemi a hračkami. Zdejší lyžařská škola se může pochlubit osvědčením APUL, dětským Yettiho hřištěm, dvěma provazovými vleky, pojízdným pásem SUNKID, dětským kolotočem a iglu stenem. Součástí areálu je také vybavená půjčovna a servis veškerého vybavení.


Větší areál Marta I s černou „Závodní“, červenou „Sportovní“ , modrou „Turistickou“ sjezdovkou a YOUR parkem je alternativa pro zkušené lyžaře a snowboardisty. Velmi oblíbené je také večerní lyžování na sedačkové lanovce, které je v sezóně v provozu každý den od 18:00 do 21:00. Osvětlená Sportovní (červená) a Turistická (modrá) sjezdovka o celkové délce 2.100 m tvoří jedno z nejatraktivnějších večerních lyžování v České Republice. Novinkou letošní zimní sezóny je značné rozšíření lesní části modré sjezdovky.


Těšit se můžete také na nový bezdotykový odbavovací systém.
Přímo v obci jsou také pravidelně upravované běžecké tratě, které navazují na známou Jiráskovu stezku a síť bezmála 150 km upravovaných běžeckých tras v rámci Orlických hor. Pokud nelyžujete, můžete vyrazit na procházku po „staré cestě“ kolem stájí a výběhů koní s hříbaty, využít ideální svahy na sáňkování nebo posedět v jedné ze stylových restaurací. Zajímavosti z historie obce a života v Orlických horách se dozvíte ve zdejším muzeu zimních sportů a řemesel. Kulturní zážitek můžete završit při pravidelných divadelních večerech pořádaných Deštenskými ochotníky. Typickými rysy Deštného jsou krásná příroda, pohodová atmosféra.

Ostatní služby v Deštném:

Skicentrum

Bowling

Lanový park

Půjčovna čtyřkolek

Bankomat

Infocentrum

Muzeum zimních sportů a řemesel